KONST / Litografier / Färglitografi 9344292
*
nr 934 4292
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Dansare, 113/350, motivet: 88x66
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:33:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 15:54:19
1
Vinnande bud
12/1 12:00:00
2
1.200 kr
12/1 12:00:00
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson dansare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:44
*
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
nr 934 4292
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Dansare, 113/350, motivet: 88x66
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 15:54:19 | 1 | Vinnande bud |
12/1 12:00:00 | 2 | 1.200 kr |
12/1 12:00:00 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Ã…ke Adamsson, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson dansare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:44